Gündem Postasi

SEO Nedir? Makalesi Yazmanın Sırları

SEO Nedir? Makalesi Yazmanın Sırları
02 Haziran 2018 - 23:41 'de eklendi ve 204 kez görüntülendi.

İşte SEO sitelerinin olmazsa olmaz makalesi ile karşınızdayım. Başlık gayet net, SEO Nedir? Hemen iki dakikada anlatacağım size SEO Nedir, ne değildir? Makalemi okuduktan sonra artık SEO’yu bilen bir insan olarak yaşamınıza devam edeceksiniz. Ayrıca sadece anlatmakla kalmayacağım SEO Nedir? Makalesi Yazmanın Sırları’nıda anlatacağım. Yahu böyle başlık mı olur arkadaşlar. SEO bu kadar basite indirgenir mi? Adam SEO ile ilgili domain almış. Yüzlerce makale giriyor, açtığı başlığa bak SEO Nedir? Sen zaten kendin bilmiyorsun ki SEO Nedir? Okurlarına nasıl öğreteceksin.

WebtirGit olarak bu soruya ciddi bir şekilde cevap vermemizi beklemiyor olduğunuzu tahmin ediyorum. Bizim farkımız var, şimdi sizlere SEO Nedir makalesi yazmayı öğreteceğim. Böylelikle bu uzmanlık isteyen alan hakkında artık kendi web sitelerinizde rahatlıkla SEO Nedir makalesi yazabileceksiniz.

SEO Nedir? Makalesi Yazmanın Sırları:

SEO Nedir? Giriş Kısmı:

Paragraf: SEO İngilizce olarak “Search Engine Optimization” ın baş harflerini temsil etmektedir.

Cevap: Hee biz de salak idik, baş harfleri olduğunu anlamamıştık. Bir de baş harflerini koyu yapıp yazarsanız daha etkili olacaktır. Aynı bu şekil: Search Engine Optimizastion! Bak şimdi taşlar yerine daha iyi oturdu değil mi? Bu konuda daha SEO Nedir? Makalesindeki ilk cümlesine Search Engin Optimization yazan arkadaşlarımız var. Adam yazmayı bilmiyor Hoca’lık yapıyor ama konumuz olmadığı için değinmeyeceğim o konuya.

Paragraf 2: SEO Türkçe’de Arama Motoru Optimizasyonu demektir.

Cevap: Eee o zaman AMO diyelim niye SEO diyoruz. Hatta AMO diyelim ve bir de AMO Nedir? Diye makale yazalım. Çok zekiyim. Kesin SEO’cu olur benden.

Paragraf 3: SEO web sitelerinin arama motorlarında hedef kelimelerinde üst sıralara çıkması anlamına gelmektedir.

Cevap: Bak Sen. Çok iyi öğrendim, Tamam!

  • Evet, arkadaşlar SEO Nedir makalemizin giriş kısmı için bu kadar yeterlidir. Zaten yazanlarda bundan başka bir şey bilmemektedir. Şimdi geçelim makalenin gelişme kısmına.

Site İçi SEO Nedir? Gelişme Kısmı:

Paragraf: İyi bir SEO için ilk olarak Site İçi SEO Nedir? Onu bilmeniz gerekmektedir. Unutmayınız ki, iyi bir SEO için ilk adım site içi SEO’dur. Temelleriniz ne kadar sağlam olursa, siteniz Arama Motoru Optimizasyonu’nda o kadar başarılı olur.

Cevap: Oğlum sen ne dediğinin farkında mısın ya? Ne içi ne dışı neler yazıyorsunuz sen!

  • Tamam, SEO Nedir isimli makalemizin ikinci paragrafı için bu kadar yeterli, inanmıyorsanız gidin araştırma yapın. Hepsinin aynı olduğunu göreceksiniz. Şimdi tahmin ettiğiniz gibi sıra üçüncü bölümde.

Site Dışı SEO Nedir? Olgunlaşma Kısmı:

Paragraf: Site içi SEO’yu hallettikten sonra site dışı SEO uygulamalarına geçilmelidir. Site dışı SEO karmaşık bir yapıya sahip olup, tamamen manuel olarak yapılması gereklidir. Doğallık yöntemi site dışı SEO uygulamalarındaki en büyük etkendir. Ve genellikle bu yöntem tercih edilmediği için, site dışı SEO çalışmaları hep başarısızlıklarla sonuçlanmaktadır.

Cevap: Yok yok siz kesin kafayı yediniz. Bu cümleleri yazmak için neler içiyorsunuz? Yahu bir kere okuyun şu yazdıklarınızı vallaha yerlere yatacaksınız gülmekten.

  • Şimdide SEO Nedir makalemizin sonuç bölümünü yazalım ve konumuzu kapatalım. Bu paragrafta da dikkat etmeniz gereken en önemli şey, aynı diğer paragraflarda olduğu gibi zırvalamaktır. Ben hemen bir örnek yazayım.

SEO Nedir Yorum? Sonuç Kısmı:

Paragraf: SEO web sitelerinizi hedeflediğiniz kelimelerde yukarıya çıkararak arama motorlarından insanların sizleri bulmasına yaramaktadır. Tabi ki bu işlem bir iki günlük çalışmayla olacak bir iş değildir. Özgün içerik girmelisiniz. Sürekli daha özgün olmalısınız. Ve hep manuel ekleme yapmalısınız. Siteniz böylelikle hedef kelimelerde yükseldiğini gözlerinizle göreceksiniz. Evet, arkadaşlar böylelikle SEO Nedir başlıklı yazımında sonuna gelmiş bulunuyorum. Bu yazımda sizlere SEO hakkında bilgilerimi aktardım. Bir sonraki SEO makalemizde görüşmek dileğiyle.

Cevap: Oğlum siz cidden SEO ile kafayı yemişsiniz. Bu iş sizlere fazla gelmiş. Anlasanıza kapasite yetersiz, EROR veriyorsunuz!

  • Ciddi bir SEO Nedir? Makalesi nasıl yazılır sizlere öğrettim. Yukarıda anlattıklarımı basit bir şekilde harmanlayarak sizde diğer SEO bilimcilerimiz gibi özgün SEO makaleleri yazabilirsiniz. Unutmamanız gereken nokta ise, içeriklerinizde nerede SEO kelimesi görüyorsanız, onu kalın yapın altını çizin. Sitenize link verin. Anladınız demi? Bu önemli bakın. Ayrıca yazının sonunda da bir önceki makalenize link vermeniz gerek. O konu çok önemli olduğu için onu ayrı başlıkta değerlendireceğim.

Ne yazık ki acı ama gerçek bir durum arkadaşlar bu. Tamamen hit için açılmış, ne yaptığını ne yazdığını bilmeyen ve yazıları hacklinkler tarafından desteklenen bu insanlar yüzünden internet çöplüğe dönüyor. SEO öyle bir satır başlık açıp anlatılacak bir iş değildir. Benim 5 – 6 yıl oldu bu işlere kafa patlatalı. Hala yeni şeyler öğreniyorum. Ama şu şekilde başlık açsalar sesim çıkmaz kimseye. “Yeni başlayanlar için SEO Nedir?” “SEO’nun kelime anlamı nedir?” “SEO ve Teknik Terimlerinin Kelime Anlamları” gibi. Ancak siz bu başlıkları açmak yerine, bir uzmanlık alanını bir iki satırla anlatmaya kalkar ve bunu sadece hit almak için yaparsanız ortaya işte böyle komik makaleler çıkar.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SEO