Gündem Postasi

Sivilce Kremleri

Sivilce Kremleri
07 Haziran 2018 - 14:16 'de eklendi ve 130 kez görüntülendi.

Sivilce kremleri ile sivilcelerden kurtulmamız mümkündür. Sivilce, hepimizin hayatında birçok kez cildimizi zapt etmiş olan cilt hadisesidir en basit tanımı ile. Akne şeklinde de tabir edilen sivilce bir cilt hastalığıdır. Vücudumuzda yağ oranı açısından yoğun bölgelerde çıkar. Farklı şekillerde zuhur edebilir. Kırmızı, siyah veya kist şeklinde görünebilir. Özellikle ergenlik dönemlerinde zirve yapan sivilceler, ergenlik dönemi dışında da karşılaşabileceğimiz bir cilt rahatsızlığıdır. Stresli dönemlerde, yağ açısından ağır çeken şeyler çok sık tüketildiğinde, kadınların regl dönemlerinde vücuttaki hormonal durumlardan kaynaklı artış gösterebilir. Sivilcelerin patlatılması ya da sıkılması o bölgede iz kalmasına sebep olabilir. Hele ki bu bölge yüz ise, daha temkinli davranmakta fayda vardır.

Sivilce, çözümü oldukça basit olan küçük bir cilt problemi olduğundan çözümü de esasında oldukça kolaydır. Yiyip içtiklerimize dikkat edip stresten uzak bir hayatı seçtiğimiz takdirde, sivilce bizim için sıkıntı olmaktan çıkacaktır. Sivilceden kurtulmak için yapılabilecek başka bir seçenek ise, sivilce kremleri kullanmaktır. Bu yöntemi seçip, bunun sayesinde sivilcelerden kurtulmak mümkündür. Hem eczanelerde hem de lokman hekimlerde, yani aktarlarda bulabileceğimiz bazı kremler ile sivilcelerimizden arınabiliriz. Sivilce kremlerinin bir kısmı farklı yan etkiler taşımaktadır. Örneğin, siz cildinizdeki sivilcelerden kurtulmak için sürerken kremi, ilk etapta krem, yüzünüzde başka bir reaksiyon oluşturacaktır. Sivilce sayılarınız artacak, cildiniz kuruyacaktır. Ancak yılmayın, sabredin çünkü sonuç güzel olacak, bu zamanlar geçecek, kusursuz bir cilde kavuşacaksınız.

Sivilce kremleri cilde birçok faydası vardır. Sivilce dışında doğum lekelerine, güneş lekelerine de etki edip onları da yok etmektedir. Cildiniz kuru ise, o pul pul görüntüden bu krem sayesinde kurtulabilirsiniz. Her cildin ihtiyacı olan yaşlanma karşıtı maddelerin cildinize nüfuz etmesini sağlar. Cildinize duru bir görüntü kazandırır. Sivilcelerinizden sonra ciltte kalan sivilce lekelerini de söker atar cildinizden. Erkekler tıraş esnasında tahriş olayları yaşayabilirler. Bu kremler bu tahriplere de ilaç olmaktadır.

Sivilce kremleri araştırıp onlardan nemalanmak yerine, cildimizin değerini bilip sivilceye mahal verecek şeylerden uzak durmak aslına bakarsanız yapılması gereken asıl şeydir. ‘Küçücük patlatayım.’ deyip geçmeyin, kendi haline bırakıp kurumasını bekleyin, hala bir gelişme yoksa bir krem temin edip tedavinize başlayabilirsiniz.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SEO