Gündem Postasi

Sivilce Lekelerinin Tedavisi

Sivilce Lekelerinin Tedavisi
06 Haziran 2018 - 13:55 'de eklendi ve 122 kez görüntülendi.

Sivilce lekelerinin giderilmesinde kullanılan bir cilt bakımıtedavi yöntemidir. Tüm dünyada bu yöntemi birçok dermatolog ve plastik cerrah tercih etmektedir. Bu tedavi yöntemi için bilimsel araştırmalar yapılmış ve başarı oranı oldukça yüksek çıkmıştır. Bu tedavi yöntemini uygulamayı tercih eden birçok kişi pürüzsüz ve lekesiz bir cilde kavuştuğunu belirtmektedir. Hasta memnuniyet oranı pozitif anlamda tescilli bir tedavi yöntemidir.

Sivilceler tedavi edilmeli mi?

Sivilce lekeleri uzun süre cildi olumsuz etkiler ve sorunlara neden olur. Ayrıca sivilceler iltihabi bir reaksiyondur. Vücudun görülen yerlerinde oluşur, nadiren de olsa sırtta, bacak aralarında görüldüğü de olur. Sivilcenin oluştuğu bölgede kabarık veya çökük iz dokusu görülebilir. Rengi beyaz, siyah veya kahverengi renkte de olabilir. Bazılarının izlerinin tedavisi normal şartlar da zor olabilir. Geçmişte denenen birçok yöntem başarısız kalmıştır. Cilt bakımı için yapılan bazı tedavi yöntemleri de yetersiz gelmiştir.

Karbondioksit fraksiyonel lazer uygulamadan önce nelere dikkat edilmelidir?

Uygulama öncesinde tedavi yapılacak bölge güneşten korunmalıdır. Karbondioksit fraksiyonel lazer uygulamasının yapılamayacağı bazı cilt hastalıkları vardır. Bu hastalıkları deneyimli ve tecrübeli bir estetik uzmanı değerlendirir ve gerekli testleri yapar. Çıkan sonuçlar sonrası sizde bu hastalıklar yok isekarbondioksit fraksiyonel lazer uygulaması yapılır. Bu uygulama henüz ergenlik çağını atlatmamış kişilere yapılmaz. 18 yaş bitiminde uygulama yapılabilir. Sivilce lekeleritamamen yok olur. Tam bir cilt bakımı yapar.

Nasıl yapılır?

  • Uygulama yapılacak alan temizlenir.
  • Lokal anestezi içerikli krem sürülür.
  • Kremin bölgeye nüfuz edip uyuşması için bir saat kadar beklenir.
  • Sürülen anestezi krem temizlenerek uygulamaya geçilir.
  • Uygulamayı yapan doktor ve hasta koruyucu gözlükler takar.
  • Lazer uygulaması yapılan bölgeye işlem esnasında soğuk su uygulanır.
  • Seans bitiminde oluşabilecek reaksiyonları en aza indirecek kremler tatbik edilir.

İki seans arasında bir ay gibi bir süre geçmesi gerekir.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SEO