Gündem Postasi

Siyah Noktalar İçin Evde Doğal Maske

Siyah Noktalar İçin Evde Doğal Maske
07 Haziran 2018 - 14:24 'de eklendi ve 128 kez görüntülendi.

Siyah güzel renktir. Şıktır, zariftir, incedir, asalettir… Ama her yerde güzel durmaz. Nerede mi? Tabi ki burunda! Her yere cuk oturan bir renk, sadece burunda kötü durur, insana kendini kötü hissettirir. Gözlerinizi şaşı yapıp burnunuzun ucunu gördüğünüzde, karşıda gördüğünüz tablo canınızı sıkacaktır. Birbirinden ayırt edemediğiniz bir sürü siyah canavar! Haklısınız, kesinlikle kötü görünüyorlar, onlardan bir an önce kurtulmanız lazım. Peki, ama nasıl?

Siyah noktalardan kurtulmak için hem bitkisel hem de ecza kökenli çözümler bulunmaktadır.  Siyah noktalar için maske alternatifleri oldukça fazladır. Bunlardan ilk akla gelen, hemen hemen tüm marketlerden temin edebileceğiniz burun bantlarıdır. Burnunuzun üstüne koyarsınız, birkaç dakika beklersiniz ve bandı çekersiniz. Elinizdeki bantta, küçük siyah tepecikleri göreceksiniz. Bunun yanında akla gelen başka bir seçenek, buhardır. Suyu kaynatın, bir tencereye alın, suyun üzerine eğilin ve başınızın üzerini bir örtü ile kapatın. O kaynamış suyun cildinizi rahatlatmasının yanında, gözeneklerinizi açtığını hissedeceksiniz. Örtüyü açtıktan sonra, burnunuzun üzerini keseleyin. Artık siyahlıktan eser yok! Siyah noktalar için maske ile ilgili akla gelen bir başka seçenek ise, eskiden bu yana yapıla gelen Türk kahvesi peelingidir. Türk kahvesi nasıl kültürümüzün bir parçası ise, sağlıktaki çözüm yöntemlerimiz arasına girmeyi de başarmıştır. Önce dost mecrasında kahvenizi yudumlayın, dipte kalan telveyi sakın atmayın. Onu parmağınız yardımıyla alarak burnunuzun üzerine sürün. Bu işlemi biraz masajvari hareketlerle uygulayın. Bekleyin kahveniz orada kurusun. Sonra bol su ile yüzünüzü durulayın. Kahvenin içerisindeki şeker tanecikleri sayesinde işlem tamamlanacaktır. Bu saydıklarımız hepimizin kolaylıkla deneyebileceği en basit maske örnekleridir.

Siyah noktalar için maske seçeneklerinden bir başkası limonlu, yulaflı, ballı maskelerdir. Bal birçok şeye iyi geldiği gibi siyah noktalara da ilaç olmuştur. İçerisine eklenen limonla, suyla, yulafla harikalar meydana getirebilir. Bunların yanında nane, kekik yaprağı, ıhlamur, yoğurt, limon suyu, yulaf unu gibi hemen hemen her yerden temin edebileceğimiz materyallerle de yeni maskeler oluşturabiliriz. Peeling başlığı altında, ölü derinin vücuttan atılması ile tanımlanan bu organik yöntemlerle siyah noktalar için evinizde maske üretebilir, burnunuzun keyfini sürebilirsiniz.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SEO