Gündem Postasi

Telefonunuz Suya Düşerse!

Telefonunuz Suya Düşerse!
02 Haziran 2018 - 22:41 'de eklendi ve 183 kez görüntülendi.

Son zamanlarda ‘telefonum suya düştü!’ problemiyle çok sık karşılaşmaya başladık. Daha önce telefon suya düştüğü zaman hemen yenisi alınıyordu fakat akıllı telefonlar çıktıktan sonra telefon suya düştüğünde hemen yenisini almak yerine telafisi için uğraşılıyor. Eğer telefonunuz suya düştüyse cihazınızdan hemen ümidi kesmeyin, aşağıdaki talimatları uygulayarak telefonunuzu kurtarmaya çalışın.

1- Telefonunuzu kapatın
Telefon suya düştükten sonra kapatmadığınız sürece cihazınıza zarar vermeye devam edersiniz. O yüzden ilk yapmanız gereken şey telefonunuzu kapatmak.

2- Telefonunuzu parçalara ayırın
Telefon içindeki Sim kart, SD kart, batarya ve mümkün olduğu kadar ayrılabilcek olan parçalarına ayırın ve kurumaya bırakın ve havayla temasını sağlayan

3- Üzerindeki sıvıyı vakumlayın
Elinizin altında bulunan bir vakumlama cihazı varsa onunla yoksada telefonunuzun kulaklık  ve şarj girişlerinden, kart yuvaları ve ahize deliklerinden vb deliklerden suyu ağzınızla vakumlayın.

4- Kurumaya bırakın
Bu işlemleri yaptıktan sonra cihazınızı kuruması için bırakmanız gerekiyor. Birçok kullanıcının yaptığı ortak bir hata olan saç kurutma makinasıyla kurutma yöntemi cihazınıza daha çok zarar verecektir. O yüzden telefonunuzu saç kurutma makinasıyla kurutmak yerine pirinç dolu bir tabağın içine koyup 48 saat bekletin. Pirinç telefonunuzun içinde ki suyu ve nemi alacaktır. Ara sıra telefonunuzu pirincin içinde yer değiştirin.

5- Telefonunuzu açın
Telefonunuzu çıkardıktan sonra eğer dış tarafında hala nemlenme varsa herhangi bir bezle silin. Ama nemlenme cihazın içindeyse pirinç dolu tabağa tekrar koyup bir gün daha bekletin. Cihazınız tamamen kurumuşsa eğer açabilirsiniz. Eğer telefonunuzda sorun varsa ve gideremiyorsanız en azından yeni bir telefon almak yerine daha düşük bir maliyetle tamir ettirebilirsiniz

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SEO