Gündem Postasi

Vücut Çatlakları için Bitkisel Yağlar

Vücut Çatlakları için Bitkisel Yağlar
07 Haziran 2018 - 1:28 'de eklendi ve 124 kez görüntülendi.

Birçok kadının yaz aylarından nefret etme, mini etek veya şort giyememe, kendilerini çirkin hissetme sebeplerindendir vücutta bulunan çatlaklar. Bu çatlaklar özellikle hamilelik dönemlerinde karın bölgelerinde, hızlı kilo alıp verme, düzenli beslenememe, yanlış giyinme, istikrarlı bir şekilde spor yapamama gibi dönemlerde ise basen bölgelerinde yoğunlaşmaktadır. Sevinilmesi gereken durum şudur ki evde çok kolay bir şekilde hazırlayıp vücudumuza uygulayacağımız bu karışımlar sayesinde çatlaklara kısa sürede elveda diyebilirsiniz.

Alternatif tıp şeklinde zikredilen, evlerimizde bulunan, kolaylıkla her yerden tedarik edebileceğimiz ürünler bir araya getirilerek ortaya çıkarılacak olan karışımlar, vücut çatlakları için bitkisel yağlarlar bir araya getirilmesiyle oluşmaktadır. Sizlere bir karışım tarifi ve uygulama şekli verelim ve çatlaklardan hep birlikte kurtulalım.

Şimdi aktaracağım, karışım uzman doktorların da hastalarına önerdikleri bir karışımdır. Oranlar tamamen sizin ne kadar sürede kullanmak istediğinize göre değişebilir. Kullanmayı düşündüğünüz miktarlarda, ancak hepsinden aynı dozajda fındık, kakao, badem, gliserin, menekşe, kayısı ve jojoba yağlarını bir araya getirip harmanlıyorsunuz. İyice karıştığından emin olduktan sonra, çatlaklarınızın bulunduğu bölge veya bölgelere, biraz etinizi sıkıştırarak, o bölgelere kan dolaşımının yoğunlaşmasını sağlıyorsunuz. Elinizde mevcut bulunan muhteşem karışımı masaj yapar gibi çatlaklarınızın bulunduğu bölgeye kompres yaparak uygulayın. Sürmüş olduğunuz ve vücudunuza yedirdiğiniz karışım bir gün boyunca üzerinizde kalsın. Ertesi gün banyoya girin ve üstünüzde bulunan yağ karışımını masaj yapa yapa ölü deriyi atmaya çalışın. Bu yapılan güzelleşme aktivitesini bir gün yapıp bırakmayın ki, sonuç alabilesiniz. Bir ay boyunca mütemadiyen her gün yaptığınız bu eylemi tekrarlayın. Bir ayınızın sonuna geldiğinizde, vücut çatlakları için bitkisel yağlar cildinizdeki değişimi siz de fark edeceksiniz!

Yukarıda anlattığımız örneğin dışında içine portakal, tarçın, karanfil, karabiber, kekik, zeytin, kantaron, keten, susam, lavanta, çörekotu gibi yağları bir araya getirerek de farklı karışımlar oluşturabilirsiniz. Bunların hepsinin işe yaradığı kadınların deneyip olumlu sonuçlar alması ile ispatlanmıştır. Önemli olan bunu süreklilik halinde vücuda uygulamaktır. Vücut çatlakları için bitkisel yağlar dışında kozmetik jeller, kremler, bazı peeling alternatifleri de size bu amaçta hizmet edecektir.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SEO