Gündem Postasi

Vücut Çatlakları için Kremler

Vücut Çatlakları için Kremler
07 Haziran 2018 - 14:33 'de eklendi ve 164 kez görüntülendi.

Vücut çatlakları, ergenlik çağında olanlardan tutun da, genç kızlar, evliler ve özellikle hamileler olmak üzere birçok bayanın hayatında, güzelleşme diye tabir edilen uzun yolda mutlaka en az bir kere araştırıp çözmeye çalıştıkları bir mevzudur. Vücutta oluşan bu çatlakların meydana gelme sebepleri farklılıklar göstermektedir. Çatlak başlığı altında karşımıza çıkan, büyük estetik kaygılara neden olan problemin vücutta oluşmasına neden olan bazı durumlar vardır. Yanlış beslenme alışkanlığı, doğru şekilde giyinmeme, sürekli vücudu sıkan, kan dolaşımını olumsuz etkileyen şeyler giyme, kısa vadede hızlı kilo alıp kilo verme, hamilelik hormonlarının fazla çalışması çatlaklara sebep olan durumlardandır.

Vücut çatlakları için çözüm konusu ele alındığında hem bitkisel hem tıbbi birçok alternatif karşımıza çıkmaktadır. Bitkisel çözümlerin başında birçok bitki yağlarının bir araya getirilip vücuda uygulanmasıdır. İşin tıbbi boyutunu düşündüğünüzde ise karşınıza kozmetik ürünler satan dükkanlar çıkacaktır. Bu dükkânlardan temin edebileceğiniz vücut çatlakları için krem veya jel gibi malzemeler de çatlaklardan kurtulma serüveninde size yardım edecektir. Alınan bu yağ veya kremlerin haricinde çatlaklardan kurtulmanızı sağlayacak bir de tıbbi müdahaleler vardır. Uzman bir doktor eşliğinde yapılacak olan peeling, lazer veya dermabrazyon gibi çözüm alternatifleri de vücut çatlaklarından kurtulmanız için yapılabilecek maddelerdendir.

Vücut çatlakları için kremler bulunmaktadır. Evlerinizdeki maddelerden kendi kreminizi kendiniz yapabilirsiniz. Vücudunuzun hangi tipte olduğunu kimse sizin kadar iyi bilemez, tabi ki size neyin iyi gelip gelmediğini de. Kayısı, kako, badem yağlarını bir araya getirip krem haline aldırdığınız takdirde vücudunuza hiç çekinmeden uygulayabilirsiniz. İçerisine biraz da gliserin koymanız da fayda var. O da cildinizi yumuşatmaya fayda sağlayacaktır. Banyoya girin, vücudunuzda çatlakların yoğun olduğu bölgeye keseyi daha fazla uygulayın. Banyonuzdan sonra o karışımı vücudunuzun ihtiyacı olan bölgelere uygulayın.

Vücut çatlakları için kremler başlığında bitkisel olanların dışında kolaylıkla sahip olabileceğiniz hazır kremlerin uygulama süreci ve alınan verim biraz daha farklıdır. Ortalama bir ay kullandıktan sonra işe yaradığını gördüğünüz kremlerdir bunlar. Fiyat olarak yüksek olmasının yanında, içerdikleri kimyasallar da insanları bitkisel çözüm alternatiflerini yönlendirmektedir.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SEO