Gündem Postasi

Yağ Aldırma Ameliyatı

Yağ Aldırma Ameliyatı
05 Haziran 2018 - 20:05 'de eklendi ve 173 kez görüntülendi.

Yağ aldırma ameliyatı öncesi doktorun çizim yaparak uygulanacak olan bölgelerin belirlenmesi sağlar. Lokal ya da genel anestezi verilerek uygulanır. Lokal anestezi verildiğinde sedasyon denilen bir ek anestezi verilir ki hasta yarı baygın acı çekmeden ve daha sonra hatırlamayacağı için kendini rahat hissedecektir.

Yağ aldırma ameliyatı çok ağrılı ağır ve zor bir ameliyat değildir. Ancak hastalar birkaç gün hafif bir ağrı çekebilirler.  Bu daha çok oturup kalkarken hissedilir bir ağrıdır. Uygulamadan sonra 2 gün dinlenmek gereklidir. Çünkü yağ alınan bölgelerin de boşluk oluşturduğundan ayakta fazla kalındığında buralarda su toplanması yaşanabilir bunun akabinde iyileşme gecikir.

Yağ aldırma ameliyat sonrası hemen eve çıkılabilir. Ancak işe en az 4 gün sonra dönmek daha iyi olacaktır. Olabilecek ağrılarda ağrı kesici kullanımı yeterli olacaktır. Herhangi bir şişlik ve ya morarma beklenen bir durum değildir.

Ameliyatın hemen bitiminde hekiminiz korsenizi giydirecektir. Pansuman genel olarak ikinci gün yapılır, korsede bu gün çıkartılıp duş alınarak hemen tekrar giyilmelidir. İlk hafta devamlı olmak üzere doktorun önereceği süreye kadar korse giyilmelidir.

Korse ilk çıkarıldığında mor ve sarkmış bir cilt görülebilir. Morarmaların geçmesi  1 haftayı bulur. Yağ aldırma ameliyatlarından sonra sonucu görmek için sabırlı olmak gerekir. İlk bir kaç hafta daha geniş ve ağır hissedilebilir. Bir ay sonunda incelme hissedilecektir. Ancak yağ alınan bölgelerde his kaybı olacaktır bunun geçmesi birkaç ay sürebildiği gibi nadir olarak his kaybı kalıcı da olabilir.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SEO