Gündem Postasi

Yağ Aldırmanın Zararları

Yağ Aldırmanın Zararları
05 Haziran 2018 - 20:09 'de eklendi ve 146 kez görüntülendi.

Fazla kilo ve yağlarında kurtulmak isteyen Kişilerin başvurduğu yöntemlerden bir tanesi de yağ aldırma ameliyatlarıdır. Bazı uzmanlar tarafında sağlıklı olduğu söylenmekte ancak kimi uzmanlarda şiddetle karşı çıkmaktadırlar.

Bu ameliyatın basit bir estetik ameliyatı olduğu düşünülse de yapılacak hataların olasılığının yüksek olması bu ameliyatları riskli hale getirebiliyor. En çok basen ve karın yağları için talep görülüyor erkeklerde kadınlar kadar ilgi gösterdikleri bir operasyon haline almış durumda.

İç organlarda tahribatlara neden olup, enfeksiyon organ yetmezliği ve hatta ölümlere kadar yol açabildiği görülmüştür.

Yağlar insan vücudunun doğal olarak ürettiği ve depoladığı bir tabakadır. Bu doğal tabakanın yapay şekilde alınması insanın doğal yapısı etkilemekte bu bölgelere su yerleşerek ağrılarla beraber birçok hastalığı ortaya çıkarmaktadır.

Yağ aldırmak zayıflamak amaçlı yapılan bir operasyon değildir, olmamalıdır. Ama bazı ticari amaçları için bunu kullananlarında varlığı bilinmektedir. İnsan sağlığı için çalışan uzmanlar sadece yağ alma işleminde aşırıya kaçmadan vücudun doğal yapısını bozmadan büyük bir dikkatle bu operasyonları gerçekleştiriyorlar.

Vücuttaki oranlara dikkat edilmezse yağ aldırmaameliyatı sonrası fiziksel görüntüde de bozukluklar oluşacaktır. Çok çekilen yağlardan dolayı oluşacak yaralarında iltihaplanmaya meydana gelebilir. Bu iltihaplanma beyin ve akciğerde ciddi hasarlar açarak ölüme kadar giden zararlar verebilir.

Yağ aldırma operasyonu geçirmek isteyen kişilerin öncelikle iyi bir araştırma yaparak sağlıklı programlar uygulandıktan sonra fazla olarak kalan yağ bölgelerine de liposuction yapılması uzmanlar tarafından önerilen bir yöntemdir.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SEO