Gündem Postasi

Yağ Enjeksiyonu Meme Büyütme

Yağ Enjeksiyonu Meme Büyütme
05 Haziran 2018 - 20:27 'de eklendi ve 142 kez görüntülendi.

Yağ enjeksiyonu çok öncelerden beri estetik operasyonlarında kullanılan bir yöntemdir. Son yıllarda meme ve popo büyütme uygulamalarında kullanılmaya başlanmıştır. Vücudun bir bölümden alınan yağların memeye enjekte edilmesidir Ancak bazı uzmanlar tarafından destek görmese de başarılı sonuçların da elde edilebildiği bir yöntem olarak bilinmektedir.

Yağ enjeksiyonundaİlk işlem olarak enjekte edilecek yağ dokusu 2-3 mm kanüllerle vücuttan çekilir. Dokuya zarar verilmeyen en az hasarla yağ çekimi işlem için çok önemlidir. Çekilen yağ dokusunun kök hücre ve büyüme etkileri olabilecek kısmıalınarak gereksiz yağ tabakasından ayrıştırılır. Yapılan bu işlem yağı işlem sonrası erime ihtimalini azaltır. Daha önceden planlanmış oranda meme dokusunun içerisine ve alt kısmına enjekte ederek hem büyütme hem de dikleştirme işlemi gerçekleştirilmiş olur.

.Sonuçta yağ dokusu hastanın kendi vücudundan alınması işlemde iz bırakılmamasını sağlamaktadır. Yağ enjeksiyonunda dokuya enjekte edilen yağ erime ihtimalide vardır. En iyi yapılan uygulamalarda, en ehil kişilerin yaptığı işlemde bile bir sene sonra yarıya inme ihtimali vardır. Yeni yapılan tekniklerde bunun en aza indirilmesi amaçlanmaktadır.

Yağ enjeksiyonulokal anestezi ile yapılır. Hasta operasyon sonrası taburcu olup evine gidebilir ve ertesi gün normal hayatına devam edip çalışıyorsa işinebaşlayabilir. Yağ enjeksiyon işlemi için memelerin buna uygun olmasıdır. Çok sarkmış memelerde bu uygulama oldukça zordur. Derinin elastikiyeti iyi olması, hasta için bir avantajdır. Göğüslerinin fazla büyümesini istemeyen ve yağ dokusu müsait olan hastalarda başarı ile uygulanabilmektedir.

Yapılan işlemden sonra günlük hayata en kısa sürede dönmek mümkündür. Egzersizler ve ağır sporlarda kısıtlama yapılmalıdır. Kolların çok kullanılmayacağı hareketlerle spor yapılabilir. Örneğin: koşmamak kaydı ile yürüyüş yapılabilir.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SEO