Gündem Postasi

Yüz Estetiği

Yüz Estetiği
07 Haziran 2018 - 0:31 'de eklendi ve 150 kez görüntülendi.

Yüz Estetiği ameliyatı günümüzde artık herkesin yaptırabileceği bir ameliyat türü haline gelmiştir. Özellikle kadınlar güzelliklerine güzellik katmak için bu yüz ameliyatlarına başvurmaktadır. Bu estetik ameliyatlarını yaptırmak için çeşitli nedenler olabilir. En çok görülen sebeplerin başında yaşlılık gelir. İnsanlar yaşlandıklarında vücutlarında bazı değişiklikler olur. Bu değişiklikler ciltte de görülür. Cildin kırışması, sarkması gibi durumlar görülmektedir. Bunun yanında yüzün çeşitli yerlerinde sorunlar oluşabilir. Gözaltı torbalarının ortaya çıkması, dudak ve yanak çizgilerinin derinleşmesi, boyun kısmında oluşan sarkmalar ya da yağlanmalar. Bunların hepsi estetik ameliyatı yaptırmak için bir nedendir.

Yüz estetiği ameliyatları günümüzde çok başarılıdır. Tıp teknolojisinin gelişmesi ile birlikte bu alanda çok kaliteli ameliyatlar yapılmaktadır. Estetik alanında kullanılan cihazların gelişmesi ile birlikte artık bu tarz ameliyatlar gönül rahatlığı ile yapılmaktadır.

Ameliyat yapılmadan önce ameliyatı hangi amaç doğrultusunda yapılacağı belirlenmelidir. Bu konuda doktorlarınız sizlere gereken bütün bilgiyi sunacaktır. Amacımızın yüzümüzde ki kırışıklıklar, çökmeler gibi sorunlarımızın ortadan kalkması olması gerekir. Bu amaçlarınızın hepsi deride yapılan germe işlemleri doğrultusunda yapılmaktadır. Ameliyat, uygulama yapılacağı bölgeye göre ortalama 1 ila 2 saat arasında bir sürede gerçekleşmektedir. Ameliyata girmeden önce bazı kurallara uymanız gerekir. Özellikle sigara kullanmayı bırakmalısınız. Sigara, ciltteki oluşan problemlerin baş nedenlerindendir. Ameliyat öncesi ve sonrası sigara kullanmaya devam ettiğiniz sürece yüzünüzde oluşan bu bozukluklarla sürekli karşılaşacaksınız. Zaten bu ameliyata ihtiyaç duyanların çoğunluğu öncesinde sigara kullanan kişilerdir. Bu yüzden ameliyat sonrasında tekrardan bu sorunları yaşamak istemiyorsanız sigarayı bırakmalısınız.

Ameliyat sonrasında yüzünüzde endişelenmemeniz gereken şişlikler ve morluklar olacaktır. Yüz estetiğisonrasında bu tarz etkileri görmek olağandır. En fazla bir hafta sonra bu şişlik ve morluklardan kurtulmuş olacaksınız. Ameliyat olduktan sonra da dikkat etmeniz gerekenler var. En az üç gün sonra duşa girebilirsiniz. Bu yüzden ameliyattan önce duş almayı unutmayın. Ameliyat sonrasında atılan dikişlerin gitmesi kişinin bünyesine göre 3 ila 4 hafta sürebilmektedir.

Sizlerde eğer yüzünüzdeki bozukluklar için estetik ameliyatı yaptırmayı düşünüyorsanız, ameliyat öncesi doktorunuzdan çok detaylı bir şekilde bilgi almalısınız. Ameliyat öncesi ve sonrası için neler yapmanız gerektiğini çok iyi bilmelisiniz.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SEO