Gündem Postasi

Yüz Gerdirme Ameliyatı

Yüz Gerdirme Ameliyatı
07 Haziran 2018 - 0:32 'de eklendi ve 122 kez görüntülendi.

Yaşadığımız stres, alkol ve sigara kullanımı, yüz mimik kaslarımızı fazla çalıştırmamız gibi etkenlerden dolayı yüzümüzde bazı bozulmalar olabilir. Bunlar kırışıklıklar, sarkmalar, ciltte oluşan çökmeler, boyun kısmının yağlanması gibi olumsuz durumlardır. Yüz gerdirme ameliyatı ile bu ve bunun gibi sorunlarınızda kurtulabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey bu konuda uzman bir doktor bulup, detaylı bilgi alıp germe ameliyatını en sağlıklı bir şekilde yapmaktır.

Eğer yüz gerdirme ameliyatı yaptırmaya karar verirseniz, ameliyattan önce bazı durumlara dikkat etmeniz gerekmektedir. Ameliyatın en iyi şekilde sonlanması için sigara kullanmamanız gerekir. Sigara bu bozuklukların oluşmasında en büyük etkenlerden biri olduğu için ameliyat sonrası sigara kullanımı yine bu sorunları yaşamanıza neden olabilir. Ameliyattan önce kanı sulandıran ilaçlar almamalısınız. Kanı sulandıran ilaçlara örnek olarak aspirini verebiliriz. Diğer ilaçların neler olduğunu doktorunuza danışarak öğrenebilirsiniz.

Buradaki unsurlara dikkat ettikten sonra ameliyata başlanılabilir. Yüz gerdirme ameliyatında, yüzdeki sarkık olan bölgenin yoğunluğuna göre yöntem belirlenir. Ameliyat ile yüzünüzde oluşan kırışıklıklar, yağlar, sarkan deriler, kulak arkasında sarkan deriler ve boynunuzda oluşan sarkmalar düzeltilir. Düzeltme işi bittikten sonra uç kısımlara dikiş atılır. Bu işlemler genel olarak 1 ila 2 saat arasında bir süre içerisinde biter. Ameliyat sırasında anestezi yapılır. Ancak genelde lokal anestezi tercih edilmektedir. Tabi ki bazı durumlarda hastaya genel anestezi yapılması daha uygun olmaktadır. Bu tercihi en iyi şekilde doktorunuz yapacaktır.

Ameliyatın başarı ile tamamlanmasıyla birlikte bir geçiş dönemine gireceksiniz. Ameliyat sonrasında yüzünüzde şişkinlikler ve borluklar oluşacaktır. Bu durum normaldir. Yüzünüzdeki değişimden dolayı vücudunuz bu değişimi kabullenme dönemidir bu yaşanan. Ameliyat sonrası acıda hissedilmesi normaldir. Ancak bu çok aşırı bir acı ve ya ağrı değildir. Zaten doktorunuz bu acıları hissetmemeniz için sizlere bazı ilaçlar verecektir. Bu ilaçlar sayesinde neredeyse hiç acı hissetmeyeceksiniz. Hasta ameliyat sonrası 3 gün geçmedikçe duşa giremez. Bu morluklar ve şişmelerde 1 hafta gibi kısa bir sürede geçmektedir. Ameliyat izlerinin geçmesi de ortalama 3 ila 4 hafta gibi bir süre almaktadır.

Yüz gerdirme ameliyatı yaptırmaya karar verdiğinizde bu durumlara dikkat etmelisiniz. Artı olarak doktorunuzda öneriler almalısınız.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SEO